Çalışan Anneler ve Emzirme

Medical Park Hastanesi Prof. Dr. İpek Akman, çalışan annelerin emzirme konusu hakkında bilgi verdi.

Çalışan Anneler ve Emzirme "Medical Park TV" sizin için anlattı.

Çalışan Anneler ve Emzirme

Doğum sonrası çalışma yaşamına dönme süreci, yeni anne olan kişiler için uyum gerektirir. Eğer emzirirken işe geri dönmek zorundaysanız, emzirmenin başarısı için size ve bebeğinize en uygun kurallara dikkat edin:

Emzirmeyi destekleyen bir bakıcı seçin.

İşe gitmeden önce, işten sonra ve gece emzirmek üzere süt yapımını güçlendirmeyi planlayın. Düzenli yaşam ve düzenli beslenme çalışan annenin emzirmeyi başarı ile sürdürmesine yardımcı olur. Kişiye özel beslenme planınız için diyetisyeninize başvurun.

Çalışma gününde biberon ile anne sütü vermeyi düşünüyorsanız, çalışmaya başlamadan evde iken planlarınızı yapın. Çalışma alanınızda eğer gerekli ise, dinlenebileceğiniz ve engellenmeyeceğiniz özel bir alan ayarlayın. Kullanılmayan ofis veya kadınlar için dinlenme salonu bir seçenek olabilir.

Eğer zamanınız var ve işle ev arası mesafe uygunsa, bebeğinizi aralarda da emzirin. Gidiş zamanınızda bakıcıya bilgi verin. Böylece siz işe gitmeden bebeğiniz beslenmemiş olur. Bebeğinizi bakıcıya götürüyor sanız, işinizi kolaylaştırmak için iş yerinize yakın bir bakıcı seçin.