Kısırlık Merkezi ve Tüp Bebek

Medical Park Hastanesinden Op. Dr. Ali İhsan Gönenç, Kısırlık Merkezi ve Tüp Bebek ile ilgili tüm merak ettiğiniz konuları açıkladı.

Kısırlık Tedavisi

Kısırlığın tedavisinde hangi işlem uygulanırsa uygulansın, hiçbir doğurganlık problemi olmayan çiftlerde bile hamile kalma şansı ortalama %25-60 oranındadır. Kısırlık tedavisinde başarı hastanın yaşadığı probleme ve ona uygulanan tedaviye göre değişiklik gösterir. Kısırlık tedavisinde uygulanan tüp bebek yönteminde başarı şansı 35 yaş altı kadınlarda %50-60 arasında değişir. Çiftlere uygulanan tedavi yöntemi seçilirken kısırlığa neden olan faktörler dikkate alınır.

Kısırlık Tedavisinde Uygulanan Yöntemler

Yumurtlamayı arttırıcı tedavi - ovulasyon indüksiyon İnseminasyon - aşılama Kısırlığa yol açan nedenlerin tedavisi Tüp bebek yöntemleri ve mikroenjeksiyon Tüp Bebek Tedavisi Tüp bebek konusunda uzmanlaşmış kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, üroloji uzmanı, embriyolog, hemşire ve yardımcı destek personelden oluşan profesyonel bir ekibin uyumlu çalışması tüp bebek tedavi yönteminin başarısında oldukça önemlidir.